Mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech zveřejnil podobu kalendáře pro sezónu 2021.

V těchto dnech  oznámil promotér mezinárodních závodů automobilů do vrchu kalendář podniků pro sezónu 2021.  Fanoušci z Kraje Vysočina se mohou těšit na dvě víkendová klání ve svém regionu a to druhý víkend v květnu na trati tradičního Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou a poslední červnový víkend zavítá seriál na trať Vírských serpentin u Bystřice nad Perštejnem.

Od letošní sezóny změnil seriál svůj oficiální název a z dříve zažitého názvu Maverick Rescue Euro Cup se převtělil do Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech (MZAV MHCC).

Seriál tradičně zahájí svoji další mistrovskou sezónu již začátkem dubna na trati Masarykova okruhu v Brně, kde budou účastníky čekat hned dva závody po směru jízdy v jeden den.  V květnu svedou jezdci seriálu bitvu o poháry na trati Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou. Na Vírských serpentinách mezi Vírem a  Bystřicí nad Perštejnem, si účastníci zabojují o body a poháry poslední víkend v červnu. Hned tři závodní víkendy čekají na závodníky o prázdninách. Úvodní  se uskuteční druhý víkend v červenci na trati Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem, dále bude následovat Slovácký kopec v Násedlovicích přesně v půli prázdnin a  zakončení bude na trati Albrechtického kopce u Lanškrouna. Zářiový program se bude skládat  ze dvou podniků, o  druhém víkendu v měsíci na  tradiční Divácké 13 v Divákách u Hustopečí. Jako bonbónek na konec sezóny si organizátoři Mezinárodních závodů automobilů Maverick Hill Climb Czech 2021připravili pro jezdce lahůdku v podobě zařazení do kalendáře druhého závodního víkendu na Masarykově okruhu v Brně, ale tentokrát se závodní jízdy uskuteční v protisměru jízdy na závodní okruhu, to znamená,  že se bude jednat o variantu známou z dřívějšího pořádání např. Brněnského draka.

Součástí závodů letošní sezóny pod novým názvem Maverick Hill Climb Czech 2021 bude i sesterská série určené pro závodníky v Mezinárodním závoduautomobilů do vrchu ve slalomu Maverick Slalom Trophy 2021, kdy účastnící změří svoje síly společně při obou závodech na Automotodromu Brno, Bystřici nad Perštýnem, Násedlovicích a Divákách a samostatně pak na trati Polygonu Automotodromu Brno.

O tom, že tento seriál má mezi jezdci velkou popularitu svědčí fakt, že po třech  dnech od spuštění stránek na registraci, je přihlášeno více jak 140 jezdců. Mezi nimi nechybí např. loňský absolutní vítěz Ferdinand Madrian z Rakouska, jeho krajané manželé Sigrid a Christian Ferstlovi či Felix Pailer. Třešničkou mezi registrovanými je Sébastien Petit, několika násobný mistr Francie, který si start v seriálu okusil již v loňském roce.  Z našich jezdců figurují na seznamu např. David Komárek, Petr Žáček, jeho jmenovec Michal Žáček, Martin Jerman  a také nejrychlejší žena, Kristýna Fillová. .

Nutno podotknou že ačkoliv se jedná o oficiální kalendář podniků a termíny jsou schválené jednotlivými pořadateli a členy  samospráv na jejichž katastrálním území se mají závodní víkendy uskutečnit,  stále existuje možnost změny termínů závodů, které budou závislé na aktuální situaci opatření nařízených proti šíření nemoci Covid 19.

KALENDÁŘ ZÁVODŮ AUTOMOBILŮ DO VRCHU MZAV MHCC 2021

4. duben 2021 Automotodrom Brno + Slalom
8. – 9. květen 2021 Náměšť nad Oslavou
27.- 28. červen 2021 Bystřice nad Perštejnem + Slalom
10. – 11.červenec 2021 Vrbno pod Pradědem
31.7. – 1. srpen 2021 Násedlovice + Slalom
21. – 22. srpen 2021 Lanškroun
11. – 12. září 2021 Diváky u Hustopečí + Slalom
16. říjen 2021 Automotodrom Brno + Slalom

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*