Jubilejní 40. ročník MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2021 opět v červenci !!!

Díky nejisté situaci a omezením vyhlášených v boji se šířením nemoci Covid 19 byli nuceni i v letošním roce pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou vzdát se svého tradičního květnového termínu a po dohodě s ostatními pořadateli Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 přesunut závod na 17. – 18. července 2021

V těchto dnech také oznámil promotér mezinárodních závodů automobilů do vrchu kalendář revidovaný kalendář podniků pro sezónu 2021.

Seriál netradičně odstartuje druhý květnový víkend na trati Slováckého kopce v jihomoravských Násedlovicích. Na Vírských serpentinách mezi Vírem a  Bystřicí nad Perštejnem, si účastníci zabojují o body a poháry poslední víkend v červnu. Hned čtyři závodní víkendy čekají na závodníky o prázdninách. Úvodní  se uskuteční druhý víkend v červenci na trati Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem, po týdnu bude následovat MANN-FILTER Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou.  První srpnovou neděli se uskuteční z dubna přesunutý závod na trati Automotodromu Brno ,kde změří jezdci svoje kvality na trati ve standartním směru závodů. O zakončení prázdninového tripu se postará předposlední prázdninový víkend závod na trati Albrechtického kopce u Lanškrouna. Podzimní program se bude skládat ze dvou podniků, o druhém víkendu v září na tradiční Divácké 13 v Divákách u Hustopečí. Jako bonbónek na konec sezóny si organizátoři Mezinárodních závodů automobilů Maverick Hill Climb Czech 2021připravili pro jezdce lahůdku v podobě zařazení do kalendáře druhého závodního víkendu na Masarykově okruhu v Brně, ale tentokrát se závodní jízdy uskuteční v protisměru jízdy na závodní okruhu, to znamená, že se bude jednat o variantu známou z dřívějšího pořádání např. Brněnského draka.

O tom, že tento seriál má mezi jezdci velkou popularitu svědčí fakt, že po třech  dnech od spuštění stránek na registraci, je přihlášeno více jak 140 jezdců. Mezi nimi nechybí např. loňský absolutní vítěz Ferdinand Madrian z Rakouska, jeho krajané manželé Sigrid a Christian Ferstlovi či Felix Pailer. Třešničkou mezi registrovanými je Sébastien Petit, několika násobný mistr Francie, který si start v seriálu okusil již v loňském roce.  Z našich jezdců figurují na seznamu např. David Komárek, Petr Žáček, jeho jmenovec Michal Žáček, Martin Jerman  a také nejrychlejší žena, Kristýna Fillová. .

Nutno podotknou že ačkoliv se jedná o oficiální revidovaný kalendář podniků a termíny jsou schválené jednotlivými pořadateli a členy  samospráv na jejichž katastrálním území se mají závodní víkendy uskutečnit,  stále existuje možnost změny termínů závodů, které budou závislé na aktuální situaci opatření nařízených proti šíření nemoci Covid 19.

KALENDÁŘ ZÁVODŮ AUTOMOBILŮ DO VRCHU MZAV MHCC 2021

15. – 16. květen Násedlovice
27.- 28. červen 2021 Bystřice nad Perštejnem
10. – 11.červenec 2021 Vrbno pod Pradědem
17. – 18.červenec 2021 Náměšť nad Oslavou
1. srpen 2021 Automotodrom Brno
21. – 22. srpen 2021 Lanškroun
11. – 12. září 2021 Diváky u Hustopečí + Slalom
16. říjen 2021 Automotodrom Brno + Slalom

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*