Zámecký vrch 2015 v Náměšti nad Oslavou klepe na dveře.

27.04.2015

Přes stotřicet přihlášených jezdců na letošní již čtyřiatřicátý ročník Zámeckého vrchu MANN- FILTER dává předpoklad ke kvalitnímu závodnímu víkendu, který by si neměl nechat ujít jediný motoristický fanoušek.

Na první květnový víkend je připravena pro milovníky závodů automobilů lahůdka a to v podobě Mistrovství ČR v závodech současných i historických automobilů do vrchu, Česká trofej závodů automobilů do vrchu. Součásti závodu bude i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup. Jeho dějištěm bude 2030 metrů dlouhá trať vedoucí kolem zámku v Náměšti nad Oslavou.

K mistrovskému závodu je přihlášena kompletní česká špička v čele se Davidem Komárkem z Okříšek, který se svojí Normou M20F EVO zvítězil v absolutní klasifikaci v obou závodech předcházejícího dílu Mistrovství České republiky v jihomoravských Násedlovicích. Pro diváky chystá obrovské lákadlo několikanásobný mistr ČR Petr Vojáček, který se v Náměšti nad Oslavou premiérově představí za volantem Ferrari 430 GT. Dalším překvapení bude jistě i start Petra Žáčka s monstrozním Audi Sport Quattro, které je spíš známo z rally tratí, kde v 80. letech dominovalo skupině B.

Mimo Davida Komárka se v domácím prostředí představí ještě další regionální jezdci v čele s Markem Rybníčkem, který bude startovat s Mitsubishi Lancer EVO +600, ve třídě E2-SH upravených cestovních automobilů a mnoho dalších. Celkem je na seznamu přihlášených patnáct jezdců z místního regionu.

Ke kvalitě závodu bude chtít přispět, v současné době náš nejlepší jezdec s okruhovým truckem Buggyra, David Vršecký. Po roční přestávce se divákům na Zámeckém vrchu představí špičkový evropský driftér Norbert Kovačik, který se bude prohánět na náměšťském kopci v BMW M6. Divákům se David Vršecký a Norbert Kovačik představí vždy na konci každé tréninkové i závodní jízdy, kdy předvedou svoje jezdecké umění při exhibičních jízdách.

Program závodu je po oba dva dny identický v tréninkových jízdách, které začínají v 8.00 hodin, start sobotního závodu bude ve 13.00 hodin. V neděli bude ve 13.00 hodin slavnostní zahájení a o půl hodiny později pak start závodu. Vyhlášení nejlepších jezdců se uskuteční vždy od 17.30 hodin .