O víkendu na Zámecký vrch MANN FILTER 2013

Dušan Nevěřil – Norma M20 – vítěz v absolutním pořádí Zámeckého vrchu 2012

Náměšť nad Oslavou: První květnový víked bude jako každoročně patřit v Náměšti nad Oslavou, závodu automobilů, Zámecký vrch MANN FILTER 2013. Jeho XXXII. ročník se pojede jako Mezinárodní mistrovství ČR a Liqui Moly Berg Cup 2013 soudobých a historických automobilů. Pořadatelům z ASK Náměšť nad Oslavou došlo před 90 přihlášek. Na trati dlouhé 2030 m s převýšením 12 % změří své síly nejlepší jezdci obou soutěží.

Všichni nejlepší přihlášeni

„Mezi přihlášenými do obou závodů nechybí žádný ze špičkových jezdců. Otakar Krámský, Dušan Nevěřil (loňský dvojnásobný vítěz ZV), Václav Janík, Miloš Beneš, to je skupina nejrychlejších jezdců startujících ve třídě E2 do 3000 ccm“ říká dlouholetý předseda ASK a ředitel Zámeckého vrchu, Ivan Rybníček a dodává: „Na startu bude i celá řada jezdců startujících se sportovními či cestovními vozy. V té druhé skupině budou startovat Dominika a Oskar Benešovi, Martin Jerman, jeho dcera Gabriela Sajlerová a její manžel Filip a po čtyřech sezónách se do domácího mistrovství vrací i domácí Marek Rybníček – všichni pojedou na vozech Mitsubishi.“. Nový Citroën C2 představí další z domácích jezdců, Vojtěch Staněk.

Velkým favoritem v závodě LMBC je loňský absolutní vítěz, okříšský jezdec David Komárek, startující s třílitrovým sportovním vozem Norma M20F. „Ten zvítězil v obou úvodních závodech letošního seriálu při Slováckém vrchu v Následlovicích. Zcela jistě budou sekundovat Komárkovi jezdci na formulových vozech, Radek Krakovič, Aleš Mlejnek nebo Michal Novický. Do první desítky se budou chtít dostat i jezdci s cestovními vozy, Jiří Špalek, Martin Zeman a také domácí Drahoslav Šubert“ doplnil informaci o obsazení závodu LMBC Ivan Rybníček.

Doplňkový program bude zajímavý

Po loňské úspěchu s lety helikoptérou, si budou i letos moci návštěvnici prohlédnou trať Zámeckého vrchu a celkově Náměšť nad Oslavou z ptačí perspektivy. Na trati se představí opět náš nejlepší jezdec s truckem, David Vršecký s truckem Buggyrou, který má připraven pro letošní sezónu seriálu závodů evropského mistrovství. Novinkou závodního víkendu bude Drift Show, pří níž se divákům představí slovenský jezdec Norbert Kovačik na BMW M6

Program závodu je po oba dva dny stejný, začíná se tréninkovými jízdami od 8.00 hodin, začátek závodu je pak ve 13.00 hodin. V neděli půl hodiny před startem závodu se uskuteční slavnostní zahájení. Pořadatelé věří, že na závod se jako každoročně vypraví velké množství diváků a proto již nyní v předstihu je žádají, aby dodržovali veškeré pokyny traťových pořadatelů a závodu přihlíželi pouze z míst, která jsou pro diváky vyhrazena.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*