Zámecký vrch 2014 ve znamení souboje Václava Janíka a Davida Komárka

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou přivítal o tomto víkendu účastníky již třiatřicátého ročníku závodu automobilů do vrchu Zámecký vrch MANN – FILTER 2014. Stodvanáct jezdců přijelo změřit svoje síly v závodech, které byly započítávány do hodnocení Mezinárodním mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchů a pohárových závodů Maverick Rescue Euro Cup 2014.

Václav Janík na startu sobotního závodu

Průběh první sobotní tréninkové jízdy dával tušit, že boj o vítězství v letošním Zámeckém vrchu MANN – FILTER se ponese ve znamení souboje Václava Janíka s Davida Komárka, když o zídku před zatáčkou U dubu rozbil svojí Normu M20FC předloňský absolutní vítěz Dušan Nevěřil. Po dvou sobotních závodních jízdách se z vítězství radoval David Komárek , který startoval s Normou M20FC EVO osazené atmosférickým motorem Mitsubishi před druhý Václav Janík startující na monopostu Lola, který zaostal za vítězem o necelých 0,6 sekundy. Velkou radost místním divákům udělal v sobotu domácí náměšťský Marek Rybníček, který zdolal nástrahy Zámeckého vrchu jako třetí absolutně nejrychlejší jezdec celého startovního pole a zároveň vyhrál po oba dva dny se svým vozem Mitshubishi Lancer EVO 600 klasifikaci cestovních vozů.

V nedělním závodě, který probíhal již za lepších klimatických podmínek, byl nejrychlejší Václav Janík. O vítězi rozhodla drobná chybička Davida Komárka, když při snaze odmazat ztrátu 0,3 sekundy z první závodní jízdy v nájezdu do poslední zatáčky U statku, nedobrzdil a po drobném kontaktu s betonovými svodidly závod dokončil se ztrátou 1,15 sekundy na vítěze. Pohár pro třetího nejrychlejšího jezdce, si z Náměště v neděli odvezl Janíkův týmový kolega Jiří Svoboda , který se představil s vozem Norma M20 FC.

Pohárové závody Maverick Rescue Euro Cupu na Zámeckém vrchu MANN – FILTER 2014 nepoznali pouze jediného vítěze.

V sobotu závodu dominoval rakouský jezdec Ferdinand Madrian , který startoval se silnou Normou M20 osazenou motorem McLaren, kterému šlapal na paty liberecký a Aleš Mlejnek na formulí Gloria s litrovým motocyklovým motorem Suzuki. Třetí nejrychlejší čas z celého startovního pole pohárových závodů zajel domácí Drahoslav Šubert na Mitsubishi Lancer Evo IX,

Nedělní závody ovládl Aleš Mlejnek , před druhým Drahoslavem Šubertem , které na stupních vítězů doplnil třetí Radek Kolbábek jehož sportovním náčiním byl v Náměšti nad Oslavou Ford Sierra 4000.

Letošnímu ročníku Zámeckého vrchu MANN – FILTER 2014, nepřálo počasí, tak jak jsme na toto roční období zvyklí. Ranní nízké teploty, které v průběhu dne výrazně nestouply řádně prověřili připravenost jezdců a jejích závodních strojů. Po sobotním zamračeném závodním programu přilákalo nedělní slunečné počasí na divácké svahy okolo tratě obrovské množství diváků , kterým zpříjemnili pauzy mezi závodními jízdami David Vršecký na závodním okruhovém trucku Buggyra a driftérskou exhibicí s vozem BMW tým bratří Bezoušků – Driftracing.cz

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*