Regionální jezdci míří na letošní Zámecký vrch MANN-FILTER 2017

ermín XXXVI. ročníku Zámeckého vrchu MAN-FILTER 2017 se velice rychle blíží. Již za necelé dva týdny (6. a 7. května 2017) se opět rozezvučí motory závodních vozů na trati kolem náměšťského zámku při druhém závodě letošního seriálu mistrovství ČR automobilů do vrchu. Součásti bude také pohárový závod Maverick rescue EUROCUP 2017. V obou seriálech uvidí diváci současné závodní vozy a historické automobily.

Drahoslav Šubert – Mitsubishi Lancer WRC 05 – vítěz závodu Maverick Rescue Euro Cup 2016 – foto Jiří Navrkal

Pořadatelům z ASK Náměšť nad Oslavou došlo do těchto dnů již přes 100 přihlášek – do závodu mistrovství republiky je evidováno 64 jezdců a do pohárového závodu Maverick rescue EUROCUPU pak 40 jezdců.

Díky tradici v pořádání závodů do vrchu v Náměšti nad Oslavou, které již tradičně patří k divácky nejnavštěvovanějším v České republice se postupem času rozrostla i účast regionálních závodníků.

Mezi přihlášenými do republikového závodu nechybí jezdci LIQUI MOLY RACING TEAMU – loňský absolutní mistr republiky David Komárek, který bude opět startovat ve třídě E2-SC do 3000 ccm s osvědčeným speciálem Norma 20FC KOMVET. Se shodnou technikou je přihlášen také Jiří Špalek, který v loňském roce startoval s vozem Mitsubishi Lancer EVO a v celkově skončil na pátém místě absolutního pořadí. Dalším jezdcem tohoto týmu je Marek Rybníček, který v letošním roce jede ve třídě E2-SH nad 3000 ccm s vozem Ford Fiesta WRC EVO a v loňském roce obsadil v absolutním pořadí čtvrté místo.

Po úspěšném účinkování v poháru Maverick rescue EUROCUP 2016 (14. v absolutním pořadí a druhý ve třídě E1 do 1600 ccm) se vrací do mistrovství republiky Vojtěch Staněk z Chroustova, který bude startovat opět s vozem Citroen C3 ve třídě E1H do 1600 ccm.

I v Mistrovství České republiky historických vozidel bude zastoupen Kraj Vysočina, kynickým Jaroslavem Práškem se svojí formulí F2 Chevron B42.

Početná je přihlášena skupina jezdců z Třebíčska do pohárového závodu Maverick rescue EUROCUP 2017. Obhajovat prvenství v absolutním pořadí loňského Zámeckého vrchu bude domácí jezdec Drahoslav Šubert, který bude startovat ve třídě čtyřkolek – E1 nad 2000 ccm s vozem Mitsubishi Lancer WRC 05. Dalšími dvěma přihlášenými domácími jezdci jsou František Gruntorád a Jiří Borkovec, kteří pojedou s vozem Škoda Octavia RS ve třídě dvoukolek S1 nad 2000 ccm. Již tradičně se na seznamu přihlášených objevují jezdci domácího týmu VPK Motors ve složení Vilém Kašpar a Filip Cakl , kteří se budou střídat za volantem týmové žlutozelené Fábie RS TDi. Miroslav Drtílek osedlá Ford Fiestu a navrátilec na závodní tratě Jarda „Džarda“ Kašpar Mitshubishi Lancer EVO IX ve třídě S1 nad 2000 ccm s pohonem na všechna čtyři kola. Celkem čtyři jezdci jsou mezi přihlášenými z třebíčském týmu Skalda Racing. Ostřílení, David Oravec a Milan Strosz, pojedou se Škodou Fabia, Zdeněk Podpěra a Jakub Karbaš budou mít k dispozici Hondu Civic a všichni budou startovat ve třídě E1 do 1400 ccm.

Z Kraje Vysočina jsou přihlášeni v kategorii historických automobilů pro Maverick rescue EUROCUP 2017 dva jezdci Historic racing clubu Jihlava. Pavel Vrátil s vozem Opel Kadett GSi (třída HA1 do 2000 ccm) a Milan Zelený s vozem Škoda 130 LR (třída HA do 1300 ccm) a nechybí ani Bohuslav Krejčí ze Světlice se svojí Škodou Rapid 130RH ve třídě E1 do 1400 kubíků.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*