Zámecký vrch MANN-FILTER již o víkendu i s dakarskou Buggyrou !!!

O prvním květnovém víkendu 6. a 7. 5. 2017 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, Zámecký vrch MANN-FILTER 2017. Jedná o druhý podnik letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu. Současně s mistrovským závodem se uskuteční na trati 2030 metrů, vedoucí kolem náměšťského zámku i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2017.

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou obdrželi již více jak 130 přihlášek od jezdců (83 pro mistrovství republiky a 53 pro pohárový závod). O tom, že se bude jednat o velice kvalitní závod, svědčí jména špičkových závodníků. Mezi přihlášený jsou jezdci Liqui Moly Racing Teamu (dále jen LMRT) – David Komárek (Norma M20FC KOMVET) loňský absolutní mistr republiky, který bude obhajovat dvojnásobné vítězství na Zámeckém vrchu 2016. Dalším vynikajícím jezdcem tohoto týmu je Marek Rybníček, startující s vozem Ford Fiesta WRC EVO. Ke skupině přihlášených jezdců LMRT patří manželé Gabriela a Filip Sajlerovi, kteří pojedou na vozech Mitsubishi Lancer EVO X, s dalším vozem Norma M20FC, se představí Jiří Špalek a novicem je Petr Lisa, který pojede na voze Caterham 7 485. K jezdcům, kteří budou usilovat o nejlepší umístění patří i další známí jezdci, Aleš Mlejnek, Petr Vojáček, Michal Novický, Martin Zeman, Jaromír Malý a celá řada dalších.

V mezinárodním pohárovém závodě bude k největším favoritům patřit domácí Drahoslav Šubert (Mitsubishi Lancer WRC 05), ale i zahraniční jezdci, jako je Rakušan Ferdinand Madrian (Norma M20F), jeho krajan Alex Frank (Formule PRC) či Němec Wilhelm Philipp s další Normou M20F.

V průběhu obou závodních dnů se divákům představí na trati stálice našeho truckového sportu, David Vršecký, dvojnásobný mistr Evropy v závodech trucků (2008, 2009) a trojnásobný vítěz v kategorii týmů. Tentokrát vymění okruhový speciál za úspěšný letošní dakarský speciál Tatru Phoenix s níž závodili na dakarských tratích Aleš Loprais a Martin Kolomý. Tento vůz byl zkonstruován ve Vršeckého dílnách týmu Buggyra v Roudnici nad Labem. Diváci si v rámci prezentace budou moci po celý víkend prohlédnout nejnovější vozy značky Fiat a zemědělskou techniku MAN.

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 5. 5. 2017 od 16.00 hodin.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*