Zámecký vrch MANN-FILTER 2017 s rekordním počtem přihlášených.

Letošní XXXVI. ročník Zámeckého vrchu MAN-FILTER 2017 má již kompletní seznamy přihlášených jezdců. Po uzavření listiny 26. dubna 2017 pro závod mistrovství ČR kde je přihlášeno 80 jezdců , bylo ve čtvrtek 4. května 2017 ukončeno přijímání jezdců pro mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup. Seznam obsahuje celkem 63 jmen jezdců (47 pro závod soudobých vozů, 15 pro historické vozy a 1 pro jízdu pravidelnosti).

K favoritům bude zcela jistě patřit Rakušan Ferdinand Madrian, přihlášený s vozem Norma M20F, který zvítězil v úvodních dvou kláních na brněnském Masarykově automotodromu. Dvakrát pro třetí místo si dojel jeho krajan Alex Frank, který bude startovat na voze Formule PRC. Další vůz Norma bude mít k dispozici německý jezdec Wilhelm Philipp.

Do pořadí na stupních vítězů bude chtít promluvit i domácí jezdec Drahoslav Šubert, který bude obhajovat loňské dvojnásobné vítězství. Ten je přihlášen s osvědčenou čtyřkolkou Mitsubishi Lancer WRC 05 a bude startovat v nejsilnější třídě cestovních vozů E1 nad 2000 ccm.

Mezi 15 přihlášenými historickými vozy, bude patřit k velkým favoritům vůz formule Van Diemen 1400, který bude pilotovat Jan Osladil, který zvítězil v jednom závodě na Automotodromu v Brně. Další rychlou historickou formuli představí Dominik Vozdecký – MTX 1-03, se kterou dojel v úvodním závodě jednou třetí a jednou čtvrtý mezi formulovými vozy.

V kategorii cestovních vozů bude patřit k nejrychlejším Petr Žáček s vozem Audi Sport Quattro, pro něhož bude Zámecký vrch prvním závodem letošního roku. S nejrychlejším cestovním vozem z úvodního podniku je přihlášen Pavel Vrátil z Historic racing clubu Jihlava, který si v Brně vyjel s vozem Opel Kadett GSi dvojnásobné vítězství mezi cestovními vozy.

Početné zastoupení má mezi přihlášenými jezdci Maverick Rescue Euro Cup 2017 Třebíčsko. Mimo již zmiňovaného Drahoslava Šuberta z Náměště nad Oslavou, je mezi přihlášenými František Gruntorád, s dvojkolkou Škoda Octavia RS ve třídě S1 nad 2000 ccm. Početná skupina jezdců je z dalšího domácího týmu VPK Motors. V nejsilnější třídě čtyřkolek S1 nad 2000 ccm je přihlášen navrátilec na závodní tratě, Jarda Kašpar s Mitsubishi Lancer EVO IX. Vilém Kašpar a Filip Cakl se budou střídat na Škodě Fabia RS třídy S1 do 2000 ccm. S Fordem Fiesta pro třídu S 1 do 1600 ccm jsou přihlášeni Miroslav Drtílek a Jiří Prokeš. David a Dominik Porazilovi pojedou ve třídě E1 do 1600 ccm s Hondou Civic. Čtyři jezdce přihlásil třebíčský tým Skalda Racing. Dva ostřílení borci, David Oravec a Milan Strosz, budou mít k dispozici Škodu Fabii pro třídu E1 do 1400 ccm. V téže třídě, ale s vozem Honda Civic, jsou v seznamu přihlášených Zdeněk Podpěra a Jakub Karbaš.

Zastoupení bude mít Třebíčsko i mezi formulemi a to v podobě jezdce Pavla Langera, který představí svoji formuli AUTOLA 1/04.

Z Kraje Vysočina doplňují seznam přihlášených další dva jezdci Historic racing clubu Jihlava, Milan Zelený a Josef Kružík se Škodou 130 LR a to ve skupině historických vozů třídy HA 1 do 1300 ccm. Mezi přihlášenými nechybí i další jezdec z Vysočiny, Bohuslav Krejčí ze Světlice, který bude startovat ve třídě E1 do 1400 ccm se Škodou Rapid 130 RH.

Kompletní seznam přihlášených MČR

Kompletní seznam přihlášených Maverick Rescie Euro Cup 2017

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*