David Komárek přepsal dějiny Zámeckého vrchu !!!

Při hodnocení včerejšího prvního závodu XXXVI. ročníku Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou MANN-FILTER 2017 jsme konstatovali, že okříšský jezdec týmu Liqui Moly Racing Teamu se přiblížil na 1,41 sekundy k platnému traťovému rekordu Ing. Otakara Krámského, který byl od roku 2005 54,25 sekundy. A ejhle, dnes to bylo překonáno. V první závodní jízdě na voze Norma M20FC KOMVET dosáhl Komárek času 54,18 sekundy a trať dlouhou 2030 metrů projel průměrnou rychlostí 133,77 km/hodině.

Druhé místo obhájil ze sobotního závodu Jiří Špalek na Normě M20F, který za vítězným Komárkem zaostal o 5,63 sekundy a o dalších 0,84 sekundy byl třetí Marek Rybníček na Fordu Fiesta WRC EVO.

Mezi historiky obhájil sobotní prvenství Jaroslav Prášek se Chevronem B42 F2. Druhé a třetí místo si ze sobotního závodu prohodili Jiří Kubíček na Škodě 130 RS, který skončil druhý a třetí pak byl Miloš Zmeškal na formuli Ralt RT 32.

V absolutním pořadí České trofeje si z Náměště nad Oslavou po sobotním druhém místě odvezl trofej za vítězství Jaroslav Surowka na voze Norma M20 a na druhé místo odsunul sobotního vítěze Aleše Mlejnka na formuli Gloria C8F. Třetí místo získal Michal Novický s vozem Ligier JS49 Honda.

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2017 zopakoval prvenství Richard Meixner na voze Mitsubishi Lancer EVO VIII. Druhé místo opět vybojoval Jarda Kašpar a třetí skončil Tomáš Michalík, oba startovali na devítkových Mitsubishi Lancer EVO.

Mezi historiky pohárového závodu byl opět nejrychlejší Petr Žáček na Audi Quattro Sport, druhý stejně jako v sobotu byl Pavel Vrátil na Opelu Kadett GSi a třetí místo si vyjel Jan Osladil na formuli Van Diemen 1400.

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*