Na letošní Zámecký vrch 2018 přihlášen rekordní počet závodníků!!!

Ještě před uzávěrkou přihlášek na letošní ročník tradičního závodu automobilů do vrchu MANN-FILTER Zámeckého vrchu , který se uskuteční o prvním květnovém víkendu v Náměšti nad Oslavou, hlásí pořadatelé z místního Auto Sport Klubu rekordních sto padesát přihlášených.

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou bude za dva týdny místem konání XXXVII. ročníku tohoto stále více populárního závodu . Také letos se bude závodit ve dvou samostatně hodnocených seriálech – Mistrovství ČR včetně České trofeje a dále pak Mezinárodní závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.

Přestože pro závod Mistrovství ČR a Českou trofej je stanoven termín pro ukončení příjmu přihlášek na středu 25. dubna 2018, je k dnešnímu dni přihlášeno již 75 jezdců. Nahlédneme-li do seznamu přihlášených , zjistíme, že v něm jsou uvedeni téměř všichni naši vrchaři. Celkem pět zástupců je přihlášeno z domácího týmu Liqui Moly Racing, včele s obhájcem loňského titulu absolutního mistra republiky, Davidem Komárkem. Dále jsou na seznamu jezdci Jiří Špaček, Marek Rybníček, Martin Jerman a manželé Gabriela a Filip Sajlerovi. Horkým favoritem na přední umístění je Miloš Beneš, ale do tohoto umístění zcela jistě promluví svými výkony Jaromír Malý, Tomáš Vavřinec či Petr Vojáček.

Ještě větší je počet přihlášených je v Mezinárodním závodě Maverick Rescue Euro Cup 2018. V současné době je uvedeno 78 jezdců. Uzávěrka přihlášek je až těsně před závodním víkendem ve čtvrtek 3. května 2018. Na seznamu přihlášených jsou mimo českých jezdců, také závodníci z Rakouska, Německa a Slovenska. Stejně jako v republikovém mistrovství, budou v MRECu samostatně bojovat jezdci na soudobých a historických automobilech.

Závody budou doplněny ukázkovými jízdami drifterů – Drift show battle. Své umění předvede dvojice jezdců – Michal Reichert a Dan Janota na vozech BMW.

Zámecký vrch bude zahájen v pátek 4. května technickou a administrativní přejímkou v odpoledních a večerních hodinách. Sobotní i nedělní program (5. a 6. května) bude zahájen v 8.00 hodin tréninkovými jízdami. Vlastní závod bude mít start v sobotu ve 13.00 hodin, v neděli se bude startovat z důvodu slavnostního zahájení ve 13.00 hodin o půl hodiny později.

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*