XXXVIII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2019 o prvním květnovém víkendu

Autoklub České republiky zveřejnil na svých webových stránkách oficiální podobu kalendáře motoristických disciplín pro letošní sezónu a svůj termín zná i tradiční závod automobilů do vrchu  v Náměšti nad Oslavou, kde o prvním květnovém víkendu 4.-5.5.2019 změří síly účastníci seriálu LIQUI MOLY  Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu soudobých i historických automobilů 2019 a mezinárodního pohárového seriálu Maverick Rescue Euro Cupu 2019.

Již tradičně zahájí sedmidílný seriál soudobých automobilů první dubnovou sobotu dvojzávodem na Masarykově okruhu v Brně. První květnový víkend si dají dostaveníčko jezdci v Náměšti nad Oslavou na Zámeckém vrchu a první červnoví víkend čeká na jezdce závod všech závodů na legendárním vrchu Ecce Homo ve Šternberku , kde změří svoje síly s evropskou vrchařskou elitou při společném závodě v rámci závodu Mistrovství Evropy. Tři týdny po šternberském závodě pokračuje seriál Mistrovství České republiky ve společném závodě s Edda cupem v Liberci na trati na Ještěd a o další tři týdny, 20. -21. června si opět porovnají čeští jezdci svoje síly s evropskou elitou na trati v Dobšiné na Slovensku. Předposlední prázdninový víkend zavítá seriál na trať na Andrlův Chlum na legendární Ústeckou „21“ v Ústí nad Orlicí, kde změří svoje síly nejen čeští jezdci, ale i slovenští, do jejichž mistrovství se závod započítává. Třešničkou na dortu je zařazení ústeckoorlického závodu do kalendáře FIA International Hill Climb Cupu soudobých automobilů, což slibuje určitě parádní podívanou. Seriál závodů Mistrovství České republiky zakončí v polovině září závodní víkend na trati Divácké „13“ v jihomoravských Divákách .

Kalendář závodů LIQUI MOLY Mistrovství České republiky historických automobilů, kopírují kalendář soudobých automobilů až na výjimku závodu v Dobšiné, který není součástí kalendáře. Hned při dvou závodech mohou jezdci na historických závodních vozech porovnat svoje síly s evropskou konkurencí, když závody ve Šternberku a Ústí nad Orlicí budou součástí FIA Historic Hill Climb Championship 2019

Při trojici závodních víkendů LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu,v Brně, Náměšti nad Oslavou a Divákách se uskuteční v samostatné klasifikaci i závody mezinárodního pohárového seriálu Maverick Rescue Euro Cup 2019.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*