Náměšť nad Oslavou již o tomto víkendu přivítá účastníky Zámeckého vrchu.

O víkendu 18. a 19. července 2020 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2020. Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 m přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu AUTOKLUB a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2020.

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou, se museli z důvodů  preventivních opatření vzdát snahy uspořádat závod ve svém tradičním květnovém termínu a pokusit se uspořádat  závod automobilů do vrchu v náhradním termínu, což se díky přispění dotčených institucí nakonec povedlo. O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na XXXIX. ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu  určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

Letošní souboj o vítězství na Zámeckém vrchu bude podle seznamu přihlášených zajímavý. Absolutní vítěz nedělního závodu 2019 Miloš Beneš na voze Osella FA30 – Foto Jiří Navrkal

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes z jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu. Díky zrušení letošního ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, hledají špičkoví jezdci seriálu pro testování svých závodních speciálů závody, pro jejich odzkoušení a to je i případ závodu v Náměšti nad Oslavou. O start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 projevil zájem a zaslal přihlášku jeden z nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy Sebastian Petit z Francie se svým novým speciálem NOVA NP 01 s pohonem 4×4 a motorem 1,75 Turbo, kterému jistě bude sekundovat úřadující mistr republiky Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30. Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů  budou patřit i reprezentanti Autoklubu ČR v závodech automobilů do vrchu, pro které měly být letos prioritní starty v ME  a jen sporadicky se měli objevovat na závodech v České republice, jako Václav Janík s Normou M20FC Turbo, Petr Trnka na Ligieru JS53, Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3 a v neposlední řadě i domácí Marek Rybníček s novým letošním závodním náčiním Škodou Fabia R5 EVO. Domácí diváci jistě budou držet palce regionálním jezdcům v čele s navrátilcem na závodní tratě, trojnásobným absolutním Mistrem ČR v závodech automobilů do vrchu Davidem Komárkem, který bude na trati Zámeckého vrchu soutěžit s McLarenem F1 EVO nebo nejrychlejší ženě závodního pole Kristýně Fillové na Mitsubishi Black EVO

Sebastian Petit Francie bude startovat o víkendu v Náměšti nad Oslavou s novým speciálem NOVA NP 01 s pohonem 4×4 a motorem 1,75 Turbo

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2020, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Rakušanem Ferdinandem Madrianem startujícím na Normě M20FC a jeho krajany na formulích Tatuus Master, Christiana Ferstla a jeho manželku Sigrid Ferstlovou. Diváci se mhou těšit i na start nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále.

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.

Na letošním MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2020 se představí v exhibičních jízdách dakarská posádka Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem a jejich speciálem Ford Ranger

Pořadatelé si pro návštěvníky letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu  připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik. To když v průběhu sobotního programu se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert , na voze BMW. Po celý závodní víkend se můžou diváci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020, Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala, velkomeziříčského týmu ULTIMATE DAKAR RACING.

“ Velice nás těší zájem závodníků o start na MANN-FILTER Zámeckém vrchu  2020  v Náměšti nad Oslavou, přesto že bude letošní ročník tak trochu jiný než ty předchozí . Díky okolnostem ohledně preventivních opatření proti šíření nemoci Covid-19, jsme byli nuceni vzdát se tradičního květnového termínu  a ani pořádání závodů o tomto víkendu se bohužel neobejde bez technických a organizačních patřeních proti šíření této nemoci. Při vstupu do areálu závodů budou všichni diváci i soutěžící informování o zvýšených hygienických opatřeních a zásadách pohybu ohledně prevence proti nemoci Covid-19. Prosím tímto diváky o respektování těchto opatření, aby dbali pokynů pořadatelů pro zachování své vlastní bezpečnosti,  ale i zajištění bezpečnosti soutěžícím  a klidnému průběhu samotného závodu. Pevně věřím že, to všichni v této nelehké době zvládneme, tak aby jezdci i diváci se za námi do Náměště nad Oslavou opět vraceli „ řekl před závodním víkendem ředitel závodu Ivan Rybníček.

Domácí Marek Rybníček představí divákům v Náměšti nad Oslavou nový závodní speciál Škoda Fabia R5 EVO. Foto Tomáš Tichý

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 17. 7. 2020 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 

Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 14.7.2020

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*